Šta je novo?

Wd5000aaks

predsednik1

Slavan
Učlanjen(a)
10.12.2007
Poruke
12
Poena
304
Pozz svima, imam problem sa doticnim hardom. Hard je nov ali umesto da bude tih previse mi se cuje i cakce s vremena na vreme neprijatnim zvukom. Nije mi ni nesto brz. Napajanje nije problem (corsair), kao ni kabal od napajanja i sata kabal. Uradio sam testove u hdd scanu i hdd tune i evo rezultata. Temperatura harda je ok 26C. Da li je hard ok ili ga treba menjati? Unapred zahvalan
 

Prilozi

  • 222.jpg
    222.jpg
    101.8 KB · Pregleda: 251
  • 1.jpg
    1.jpg
    87.5 KB · Pregleda: 172
Pre testa je uradjena defregmentacija u perfect disku. Sto mu te linije na grafiku idu tako gore dole, kod drugih je skoro u ravni, moje amatersko misljenje. I zasto se cuje i CAKCE. Bas je neprijatan zvuk kao da ce da izleti iz kucista...
 
Pozz svima, imam problem sa doticnim hardom. Hard je nov ali umesto da bude tih previse mi se cuje i cakce s vremena na vreme neprijatnim zvukom. Nije mi ni nesto brz. Napajanje nije problem (corsair), kao ni kabal od napajanja i sata kabal. Uradio sam testove u hdd scanu i hdd tune i evo rezultata. Temperatura harda je ok 26C. Da li je hard ok ili ga treba menjati? Unapred zahvalan
Nesto ti radi na kompu, da li antivirus ili tako nesto, uglavnom, CPU ti nije totalno u idle-u... otud i oni prilicno konstantni padovi u transferu.
 
To isto se desava i na mom 400Gb, a u radnji mi rekose da se ne brinem, da je to ok.
Odradicu i ja HDtach pa cu okaciti ovih dana.
Da vidim samo da te nisam pogresno razumeo: dobijas povremeno, sporadicno po jedan *CAK* i to je to? Ali nemam broblema sa bukom istog...
Ako je takav slucaj, ne beri brigu
 
Da, ne zuji on, ne krci ili slicno neko ima te "cakove" kao sto ti kazes sporadicno i to uglavnom u toku rada. Mislio sam da ce biti tisi ali sta da se radi. Okaci i ti rezultate pa da uporedimo.
ZA CARA: Da u pravu si, imam jedan antivirus koji ga koci fest, i svestan sam toga ali neka tera kera na dobroj je masini. Nego da li je hard ispravan?
 
ZA CARA: Da u pravu si, imam jedan antivirus koji ga koci fest, i svestan sam toga ali neka tera kera na dobroj je masini. Nego da li je hard ispravan?
Pa disejbluj antivirus na kratko, pa izvrti test... ne znam sta vise da ti kazem. I najverovatnije je sa hardom sve u redu.
 
Kako ti je temperatura samo 26 stepeni? :trust: Kod mene je min 37.
 
@predsednik1
Reci mi gde si uzeo hard, bas me zanima. Moze i na PM ako neces da ih reklamiras
 
kod mene na seagate-u isto cakce, a i kad se na kompu ne radi nista hdd drlja s vremena na vreme. Na stranim forumima sam procitao da se dosta ljudi zalilo jer su mislili da su im hdd neispravni, tj da su pred crkavanje. Mnogi su i pored odgovora koji su dobili od seagatea da je to normalno vracali HDDove. Dakle, koliko procitah bar kad je o ovom mom seagate rec, to je "normalno" i ne moze po tom pitanju nista da se uradi.

A ja jos htedoh da kupim neki veci aaks, sto zbog veceg prostora a jos vise zbog tisine. Definitivno cu Samsung da jurim, sve ostalo je izgleda kocka.
 
Poslednja izmena:
@Markosmi
Uzeo sam od nekog lika a gde on uzima ne znam (tj. pitao sam ga ali nije hteo da mi kaze, kao poslovna tajna ovo ono).
@pedjape
Koji model seageta je u pitanju?
@Za sve
Da li ima neke veze ono na hardu klasa a,b itd?
 
kod mene na seagate-u isto cakce, a i kad se na kompu ne radi nista hdd drlja s vremena na vreme. Na stranim forumima sam procitao da se dosta ljudi zalilo jer su mislili da su im hdd neispravni, tj da su pred crkavanje. Mnogi su i pored odgovora koji su dobili od seagatea da je to normalno vracali HDDove. Dakle, koliko procitah bar kad je o ovom mom seagate rec, to je "normalno" i ne moze po tom pitanju nista da se uradi.

A ja jos htedoh da kupim neki veci aaks, sto zbog veceg prostora a jos vise zbog tisine. Definitivno cu Samsung da jurim, sve ostalo je izgleda kocka.

Moj prethodni samsung od 250GB je bio jos bucniji od wd3200AAKS,pa sad ti vidi..
Izgleda da je to svuda kocka
 
Meni je veoma bitno je da disk poseduje acoustic management, što Seagate diskovi nemaju. Kupio sam Seagate 320GB SATA2 i bio je nepodnošljivo bučan. Vratio sam ga i uzeo WD4000AAKS koji je bio manje bučan, ali opet je bio bučan, dok nisam uključio acoustic management i sada ga uopšte ne čujem. Kupiti disk bez AM je kocka!
 
Uradio sam to sa acoustic managemantom i ok je. Manje se cuje, nije jos caktao a videcemo sta ce dalje biti, ali u svakom slucaju vec pri dizanju OS se cuje duplo manje.
 
Nije mi jasno kako svima radi FTool a samo kod mene se vraca na default (max noise) :mad:
 
Pozz svima, imam problem sa doticnim hardom. Hard je nov ali umesto da bude tih previse mi se cuje i cakce s vremena na vreme neprijatnim zvukom. Nije mi ni nesto brz. Napajanje nije problem (corsair), kao ni kabal od napajanja i sata kabal. Uradio sam testove u hdd scanu i hdd tune i evo rezultata. Temperatura harda je ok 26C. Da li je hard ok ili ga treba menjati? Unapred zahvalan

Da se nadovezem da taj disk. Skoro sam na novu masinu stavio dva indenticna ta harda. Ovaj prvi, na kome je bio Os + dodatna dva Os-a je isto tako bio "iseckan".
Na drugom, koji je bio u jednoj particiji, ni traga od dropova i iseckanosti. Nije me mrzelo pa sam taj I disk ghosotvao na drugi, samo radi probe. Pustio sam opet oba diska i ista situacija.
I je bio iseckan, a
II ni traga od bilo kakave iseckanosti.
Temperature na oba su bile iste ~31C.
 
Nije mi jasno kako svima radi FTool a samo kod mene se vraca na default (max noise) :mad:

E vidis i ja sam uzeo 500aaks i takodje mi ne radi ftool, naime kod mene je automattski aam na minimumu i access time mi je 19 i vise. U ftool-u ga vidi i mogu samo da ukljucim i islkjlucim aam ali ne mogu da podesavam ono user defined, iliti mogu ali ga uvek vrati na defoult (128). E sad ja sam uspeo da podesim aam sa nekim WinAAM programom koji radi iz wina i imas opcije da biras quiet 128, nesto i loud 254, tako da probaj sa njim a i sa nekim drugim programom. Evo i linka za winaam http://www.svethardware.cz/forum/downloads.php?do=file&id=261&act=down
 
I ja sam uzeo wd5000aaks, u radu se ne cuje toliko "drljanje" koje je standard na ostalim hdd koliko povremeno pucketanje. Ne iritira me nesto previse ali sam se zabrinuo da disk nije falichan, moram da probam taj acoustic management. Inace temperatura ne prelazi 28C, u momentu pisanja je 26 (zahvaljujuci 120-ci koja ga ladi).
 
I ja imam povremeno kliktanje sa WD5000AAKS, SMART ne prijavljuje nista kriticno, ne cuje se bas toliko da smeta, osim sto razvija sumnju u ispravnost diska. Ali posto vecina koji su ga kupili ima kliktanje verovatno to nije alramantno.
 
I ja imam povremeno kliktanje sa WD5000AAKS, SMART ne prijavljuje nista kriticno, ne cuje se bas toliko da smeta, osim sto razvija sumnju u ispravnost diska. Ali posto vecina koji su ga kupili ima kliktanje verovatno to nije alramantno.

Uradio sam testove sa svim mogucim programima, smart se ne buni, tako da pretpostavljam da je ovo u neku ruku "normalno" :trust:
 
Kad sam smanjio na acoustic management, hard mi nijednom nije caktao, a cuje se duplo slabije, ustvari ni ne cuje se. Da kucnem u drvo.
 
Bilo mi na 256 pa smanjio na 128 (pisalo je da je to recommanded). Tj to je minimalno sto mogu.
 
Koliki su sada transfer rate i access time, u poređenju sa fabričkim (256) podešavanjima?
 
Nazad
Vrh Dno